Wyciek wody

Lokalizacja przecieków w instalacjach centralnego ogrzewania, ciepłej oraz zimnej wody użytkowej

Jeżeli wodomierz kręci się mimo zakręconych kurków, często dopuszczasz wodę do pieca lub na ścianach pojawiła się nagle wilgoć to prawdopodobnie mamy do czynienia z uszkodzeniem instalacji.

Oferujemy poszukiwanie miejsc wystąpienia takich awarii.

Odbywa się to na kilka sposobów:

1. Kamera termowizyjna – urządzenia tego typu pokazują rozkład temperatur badanej powierzchni. Wyciek gorącej wody w instalacji powinien dać obraz plamy ciepła. W tej metodzie ważna jest jednak wiedza operatora oraz czułość kamery. Nie wszystko co się „świeci” jest wyciekiem.

2. Miernik wilgoci – kolejne urządzenie, które musi być „z górnej półki”. Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie określić wilgoć na 4 cm w głąb materiału nawet jeżeli jest to ceramiczna płytka. Jest to bardzo ważne ponieważ ta metoda bardzo zawęża obszar poszukiwań.

3. Gaz znacznikowy zwany również śladowym – jest to mieszanina azotu oraz wodoru najczęściej w proporcji 95/5. Wodór dzięki swoim właściwością przenika przez materiały budowlane. Zadaniem operatora jest lokalizacja wodoru specjalnym czujnikiem.

4. Metoda akustyczna – wyciek wody lub „syczącego” powietrza generuje charakterystyczny szum. Przy pomocy odpowiedniego urządzenia jesteśmy w stanie usłyszeć gdzie jest awaria.

Zapraszam do kontaktu.

wyciek pod płytkami
lokalizacja wycieku wody